Архив на публикациите

Пловдивчанка със сребро на европейското по спортна стрелба

България спечели сребърен медал от европейското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Осиек (Хърватия).
Пловдивчанката Лидия Ненчева заедно с Антоанета Костадинова и Мирослава Минчева завоюваха сребърните отличия в дисциплината жени трио на 25 метра пистолет, съобщи Камен Шишманов, президент на стрелкови клуб „Тракия”. В спора за титлата българките отстъпиха пред тима на Унгария с 4:12. Лидия е гордостта на пловдивските стрелци. Тя е европейската шампионка по спортна стрелба на трио жени от Шатору, както и шампионка на Младежките олимпийски игри в китайския град Нанцзин.

Публикувана на
10 Май 2026 година