Новина от категория Пловдив
Архив на публикациите

Пловдивски огнеборец пробва ролята на Стоичков

26-годишен мускулест огнеборец от Пожарната в Пловдив обра овациите в първия епизод на документалното риалити "Вече играеш...Стоичков", чиято цел е да избере кой ще изиграе ролята на Христо Стоичков в предстоящия биографичен филм за него.

Освен смел пожарникар, Петър Кавръков е бивш състезател по кикбокс. Няма актьорски опит, но представи пред журито в предаването импровизация, като влезе в ролята на Камата.
Преди това опитното жури го накара да облече фланелка на "Барселона". Импровизацията им хареса, като пожарникарят Петър се справи отлично.
"Не ме притеснява конкуренцията. Опашките им се свиха на всички кандидати като ме видяха, което е нормално - когато голямата синя акула влезе, скатовете се заравят в пясъка", каза Кавръков преди кастинга. На края на първия епизод на предаването, водещият Александър Сано връчи пликове на всички, които са избрани да продължат напред в битката за ролята. Петър не бе сред тях и напусна документалното риалити.
За първи път в България главен актьор ще бъде избран в телевизионно реалити. И това ще бъде човекът, който ще изиграе Христо Стоичков на голям екран.
"Стоичков - Филмът" е замислен като национален проект, но ще излезе и извън пределите на страната, за да представи България на световната сцена. Лентата ще отведе зрителите отвъд образа на футболната легенда и ще разкрие най-драматичните, най-съкровените и най-велики моменти от живота на човека, превърнал се в емблема.
Продукцията е с режисьор Мартин Макариев, в креативния екип са още Александър Сано и журналистът Владимир Памуков, а сценарист е Георги Ангелов. Проектът е подкрепен и от Община Пловдив.

Публикувана на
12 Януари 2026 година